פוסט התניידות בברזיל

השאלות שהכי חזרו בעונות שעברו: איך עוברים ממקום למקום? מתי לוקחים אוטובוס ומתי טיסה וכו׳
זהירות פוסט ארוך מאוד - אבל הכי שימושי שקראתם לאחרונה!
📸 צלמו, שמרו, העבירו הלאה, אל תגידו לא שמעתי, לא ידעתי! הכל הכל פה 👇🏽👇🏽👇🏽

⭐ נתחיל מהאיגוואסו - נקודת מעבר יבשתית מארגנטינה לברזיל, הרוב ממשיכים מפה לפלורה או לריו.
💭כשמחפשים אוטובוס או טיסה מהאיגוואסו שימו לב שאתם צריכים לחפש מ- Foz do Iguacu שזאת העיר בצד הברזילאי של המפלים.

🔸איגוואסו - פלורה: אוטובוס בערך 15-20 שעות, עולה בסביבות 200-260 ריאל / טיסה (דרך סאו פאולו).
🔸איגוואסו - ריו : אוטובוס של לפחות 30 שעות, עולה בסביבות 400-450 ריאל / טיסה ישירה של שעתיים.
🔸איגוואסו - סאו פאולו: אוטובוס של 20 שעות, בערך 250-300 ריאל / טיסה ישירה של שעתיים.

⭐ פלורינאפוליס - ידועה בשמה הישראלי ״פלורה״. אין המון מה לעשות באזור (כלומר ברור שיש אבל ישראלים בדרך כלל מגיעים רק לפלורה וממשיכים הלאה). יעד חדש באזור שנפתח בפני המוצ׳ילרים זה אורוביסי, ששווה ביקור!
🔹פלורה - אורוביסי: הדרך הכי טובה היא להשכיר רכב בעיר ולנסוע עצמאית / אוטובוס שיוצא מהתחנה המרכזית לאורוביסי ולוקח בערך 3 וחצי שעות, עולה בסביבות 75 ריאל.
🔹פלורה - ריו: אוטובוס ישיר שיוצא מהתחנה המרכזית בעיר (סנטרו) ולוקח בערך 21 שעות, עולה בסביבות 300 ריאל / טיסה עולה אותו הדבר אם סוגרים אותה מראש.
🔹פלורה - סאו פאולו: אוטובוס של 13 שעות שעולה בסביבות 180 ריאל / טיסה של שעה.
🔹פלורה - איליה בלה: איליה בלה יעד חדש שתופס בגל הנוכחי.. אין העברה ישירה מפלורה לאיליה בלה, מה שאומר שצריך לנסוע לסאו פאולו או לריו ומשם לעבור לאיליה בלה.

⭐ ריו - העיר המרהיבה, ממנה ניתן לצאת ליעדים הבאים:
🔹איליה גראנדה - העברה מריו שכוללת ואן שאוסף מההוסטל ומעבורת עד איליה גראנדה - דרכנו יש את המחיר הטוב ביותר בריו - 120 ריאל לכל הדרך (כולל המעבורת המהירה). עם הנחת מוצ׳יקארד!
🔹פארטי - ואן שאוסף מההוסטל בריו עד ההוסטל בפארטי, בערך 4 וחצי שעות נסיעה - גם את ההעברה הזאת אפשר לסגור דרכנו ב-85 ריאל עם מוצ׳יקארד.
🔹איליה בלה - אוטובוס מהתחנה המרכזית בריו לסאו סבסטיאו ומשם מעבורת לאיליה בלה. כל הדרך לוקחת בערך 7-8 שעות. יש 2 אוטובוסים ביום, אחד בבוקר והשני בלילה, עולה בסביבות 130 ריאל לכיוון. המעבורת יוצאת כל חצי שעה ועולה 19 ריאל (לוקחת 10 דקות שייט).
🔹בוזיוס - 3 שעות מריו, אפשר להגיע באוטובוס מהתחנה המרכזית של ריו, של חברת 1001 שיוצא כל שעה בערך ועולה בסביבות 60-90 ריאל. האוטובוס הכי מוקדם יוצא ב6 בבוקר והאחרון בסביבות 20:00 בערב. / העברה עם נהג פרטי, אפשר לדבר עם לאונרדו.
🔹קאבו פריו / אריאל דו קאבו - אוטובוס של חברת 1001 מהתחנה המרכזית, לוקח 3 וחצי שעות, יוצא כל שעה בממוצע, החל מ4 וחצי בבוקר ועד 12 בלילה. עולה בסביבות 55-75 ריאל.

🔸ריו - סאו פאולו - אוטובוס כל דקה בערך לאורך כל שעות היממה, רק לוודא מאיפה הוא יוצא כי יש כמה נקודות יציאה בעיר. החל מ-130 ריאל, בערך 6 וחצי שעות נסיעה.
🔸ריו - סלבדור: אוטובוס של לפחות 32 שעות / טיסה של שעתיים.
🔸ריו - איטה קרה: הגעה לסלבדור ומשם מעבר לאיטה קרה (פירוט בהמשך) / טיסה לאילאוס ומשם אוטובוס של שעתיים לאיטה קרה (עולה בסביבות 30 ריאל ויוצא לאורך כל היום, החל מ5 וחצי בבוקר ועד 20:40 בערב).

⭐ סלבדור - מפה יוצאים למורו, איטה קרה, לנסויש, טרנקוסו, פראיה דו פורצ׳י.
נתמקד בהכי פופולריים:
🔹סלבדור - מורו: יש 2 אופציות הגעה. הראשונה זאת מעבורת ישירה שלוקחת בערך שעתיים וחצי. היא שטה בים הפתוח ולכן גורמת לרוב למחלות ים ומלא מקיאים בה. המעבורת יוצאת מהנמל שליד המרקדו מודלו (בערך שעה נסיעה משדה התעופה) ועולה בסביבות 90-100 ריאל לכיוון.
שעות המעבורת מסלבדור למורו: 14:30 / 13:00 / 09:00.
אופציה שניה היא הארוכה יותר, לוקחת בערך 4 שעות אבל יותר נעימה בבטן - מעבורת לבום דספצ׳יו, משם אוטובוס לולנסיה ועוד שייט קל של 30 דקות למורו. אפשר לסגור את כל הדרך עם סוכנות בשדה התעופה, עולה בסביבות 120 ריאל, או אפשר לעשות את זה לבד (השייט לבום דספצ׳יו עולה בסביבות 5 ריאל, אוטובוס לולנסיה עוד 25 ריאל והשייט למורו עוד 25 ריאל. צריך לקחת בחשבון גם את העלות של מונית או אובר משדה התעופה לנמל - בערך 70 ריאל). בתכלס האופציה של החברה שסוגרת לכם את כל הדרך יוצאת טיפה יותר יקר אבל הרבה פחות כאב ראש.
🔹מורו - איטה קרה: סירה חצי שעה לולנסיה (עולה 25 ריאל) ומשם אוטובוס 3 שעות לאיטה קרה (עולה בסביבות 40 ריאל).
🔹סלבדור - איטה קרה: מתחילים כמו למורו.. לוקחים מעבורת 40 דקות לבום דספצ׳יו, שייט רגוע, יוצא כל שעה ועולה 5 ריאל ומשם אוטובוס של 5 שעות לאיטה קרה (האוטובוס יוצא כמה פעמים לאורך היום).
🔹סלבדור - Chapada Diamantina (לנסויש הדרומית) - אוטובוס מהתחנה המרכזית לעיירה לנסויש, עולה 86 ריאל ולוקח בסביבות 6 שעות. יוצא 3 פעמים לאורך היום: 23:00 / 13:00 / 07:00.

🔸סלבדור - נטאל: אוטובוס של 21 שעות, 250 ריאל / טיסה של שעה וחצי.
🔸סלבדור - פורטלזה: אוטובוס של 24 שעות (לפחות), עולה בסביבות 200 ריאל / טיסה של שעתיים.

⭐  נטאל - לפה מגיעים בעיקר אלו שרוצים לעבור לפיפה: אוטובוס מהתחנה המרכזית שיוצא כל שעה בממוצע ועולה 17 ריאל. משך הנסיעה שעתיים, החל מ-6 בבוקר עד 18:00 בערב.

⭐פורטלזה - אין פה הרבה מה לעשות, אפשר להישאר יום אחד בשביל הפארק מים שהוא ממש שווה.
🔹אבל בעיקר מגיעים לפה בשביל לעבור לג׳רי קאקווארה: אוטובוס שלוקח בערך 5 וחצי שעות ועוד שעה במשאית טרולי כזאת עד ג׳רי, עולה בסביבות 70 ריאל לאדם.
אפשר לסגור את ההעברה ישירות בשדה התעופה, או להזמין נהג פרטי מראש (מהמומלצים שמופיעים במוצ׳ילר) עם ג׳יפ שלוקח ישירות עד ג׳רי ועולה בסביבות 100 ריאל לאדם.
🔹ג׳רי - לנסויש הצפונית: אפשר לסגור ההעברה ישר מג׳רי עם נהגים פרטיים, לוקח בערך 6 שעות והמחיר תלוי כמה אנשים אתם (בסביבות 200 ריאל אם אתם 6 אנשים למשל).
יש 2 אופציות להגעה- לעיר הגדולה בהריניאס או לנמל ליד נהר, שם לוקחים סירת עץ קטנה ב-45 ריאל לעיר אטניס שם ישנים. העיר כבר ממש בתוך הפארק הלאומי ולכן לפי דעתי האופציה השנייה עדיפה מבחינת נוחות (המידע לקוח מתוך הפוסט של Rotem Novik).

‼כמה הערות כלליות:

✈ בברזיל אין דבר כזה דקה 90 בטיסות! ככל שמתקרבים לתאריך מחירי הטיסות עולים. אז אם אתם בקטע של טיסות ממליצים לתכנן את הטיול שלכם לפחות שבוע קודם וככה להזמין את הטיסה ליעד הבא מראש ולחסוך הרבה כסף.

➕ עוד משהו על טיסות - רוב האתרים יציגו לכם את המחירים ללא כבודה, אותה צריך לקנות בנפרד מהחברת תעופה. מחיר הכבודה משתנה בין חברות התעופה ואין ממש דרך לדעת את המחיר מראש. מה שכן תדאגו לעשות צ׳ק אין לטיסה 24 שעות מראש ובזמן הזה לקנות את הכבודה הנוספת במקום בשדה התעופה וזה יכול להוזיל את עלות הכבודה בחצי. בגלל ענייני המחיר עם הכבודה, הרבה פעמים משתלם פשוט להזמין את הטיסה אצל סוכן שנותן לכם מחיר כולל הכל.

➕ עוד משהו על טיסות - בטח יצא (בעבר) או יצא לכם (בעתיד) לחפש טיסות באינטרנט ותתפתו לנסות לרכוש טיסה במחיר סופר משתלם ואז יבקשו מכם CPF ולא תבינו מה זה ואיזה באסה שזה לא נותן לקנות.
אז CPF זה מספר תעודת ברזילאי והמחיר המדהים שראיתם הוא מחיר לאזרחים ברזילאים בלבד ולא זמין לנו. נשארה הבאסה.

🚌 אוטובוסים - ברוב הנסיעות השעות שאומרים לכם זה תחזית אופטימית. אמרו לכם איגוואסו לריו 24 שעות? יותר לכיוון 30.. אז קחו בחשבון עיכובים.
עוד משהו, בנסיעות אוטובוסים בברזיל אין הרבה עצירות לאוכל וכאלה.. תבואו מצויידים עם נשנושים ואוכל לדרך 🍱🥜🥦🥨🎂
ככל שמתקרבים יותר לקרנבל (לפניו ואחריו) התפוסה של האוטובוסים עולה אז מומלץ להזמין מראש.

💎 אתרים שימושיים:

🗺 חיפוש אוטובוסים בכל רחבי ברזיל והזמנה און ליין:
https://www.buscaonibus.com.br/en

🛶 חיפוש דרכי נסיעה בברזיל (מעבורת, אוטובוסים, טיסות וכו׳):
https://www.rome2rio.com/

🛫 טיסות:
www.momondo.com

💝 סוכני נסיעות מומלצים, נהגים פרטיים וכאלה יש באתר מוצ׳ילר והם באים עם הנחות למוצ׳יקארד אז שווה לבדוק שם.ולסיום, לא משנה איזו נסיעה זוועתית היתה לכם באוטובוס.. סביר להניח שהיא היתה טובה יותר מכל אוטובוס שתיקחו בהודו.. אז תגידו תודה שבחרתם ברזיל 😂🙏🏽

נסיעה נעימה ובטוחה ✌🏽

צוות ברזילאו למוצ׳ילר 

1 הערה

אייל

היי ,
מתעניין בהגעה מסלבדור למורו.
סוגרים באופן עצמאי , דרככם, ?
אייל

השאירו תגובה

תגובתך תשלח לאישור טרם הפירסום