כל מה שרציתם לדעת על הקרנבל בסלבדור ולא ידעתם את מי לשאול!

עונת הקרנבל כבר ממש תכף פה וכמו בכל שנה שמנו לב שיש הרבה מידע מבלבל שמסתובב פה, אז לאחר 8 קרנבלים בסלבדור החלטנו לעשות לכם קצת סדר בטירוף.
הקרנבל בסלבדור נחשב למסיבה הגדולה ביותר בעולם, וזה בעיקר בזכות הסיבוב המרכזי של הקרנבל בשכונות בארה-אונדינה. יש עוד 2 סיבובי קרנבל, היכנסו לקרוא עליהם ועל כל מה שצריך לדעת על הקרנבל הגדול בעולם!

קרנבל בעיר העתיקה ״פלוריניו״

הקרנבל בסלבדור נחשב למסיבה הגדולה ביותר בעולם, וזה בעיקר בזכות הסיבוב המרכזי של הקרנבל בשכונת בארה אונדינה (יש עוד 2 סיבובי קרנבל - פלוריניו וקמפו גראנדה אבל מכיוון שהם פחות פופולריים לא נרחיב עליהם פה). 

אז מה חשוב לדעת:

כלכלה 

כמעט כל המסיבות בסלבדור או המתחמים הסגורים לאורך המסלולים של הקרנבל מוכרים חולצות שהם כרטיס הכניסה למסיבה, זה נקרא ABADA. 
בסלבדור אפשר להיות בקרנבל ולא לקנות כרטיס לאף מסיבה ועדיין להיות כל הזמן בתוכה. זה מה שגדול שם. מסביב לכל משאית בבארה מקימים מתחם שאותו סוחבים אלפי עובדים וזזים יחד עם המשאית. ממש לא מומלץ לקנות לזה חולצות וזה כי אפשר ללכת ממש מהצד השני של החבל ועדיין להיות במסיבה. מסיבות נחשבות של דיג'יי גדולים או להקות מפורסמות צפופות בחוץ כמו שבפנים. ובסוף תמצאו את עצמכם מבלים רב הזמן מחוץ למשאית הזו כי הכי כיף לעבור בין משאיות.

אז למה כן לקנות כרטיסים?
אנחנו ממליצים על ערב אחד שתפנקו את עצמכם או גג שניים ותצאו למסיבה במרפסת שמתצפתת על הקרנבל. לקראת הקרנבל נעביר עוד פרטים על מסיבות שוות כאלו, המרפסות כוללות שתייה ואוכל חופשי ומסיבה אדירה תוך כדי פרט לתצפית על הקרנבל. 
מסיבות סירה- במהלך הקרנבל יש מסיבות על סירות בין החופים היפים ביותר של ברזיל, פרטים בהמשך.. 

סיבוב בארה - אונדינה המפורסם

בטחון
דבר ראשון טפו טפו טפו, לאורך כל השנים שאנחנו משכירים דירות וגם קרן מפוסדה מרכוס שעושה את זה 15 שנה, לא היו לנו אף-פעם פריצות לדירות וגם לא שמענו על כאלו, אז מפה שביתכם הוא מבצרכם, תשאירו שם את דברי הערך.
ברחוב, לא רצוי להסתובב לבד בשעות הערב. תמיד תצאו כשיש לכם מעט כסף עליכם כדי שיהיה לתת במקרה ובאו מניאקים לקחת ובשום מצב לא לנסות להיות גיבורים, סביר להניח שגם אם הם ילדים יש עוד 30 שמסתתרים ויעזרו להם לפני שלכם. 
הקרנבל מפוצץ בשוטרים, בסביבה שלהם בטוח אבל לא להיצמד יותר מדי כי הם גם אלו שמטפלים בבעיות, וקורה לא פעם שחוטפים מהם מכה בטעות. 
בנים - המנעו מליצור קשר עיין עם בנים אחרים. 
וסך הכל בערב הראשון תראו איך ומה הולך ברחובות תשתדלו לא להיכנס לאזורים הצפופים מדי כי זה לא נעים אבל גם לא מסוכן. יש הרבה כייסים זה יותר מהכל.

לינה 
בהמשך לפסקאות הקודמות, ביתכם הוא מבצרכם, לכן תקחו דירה באזור טוב- שהוא איפה שתצאו לחגוג כמה שיותר, ולכן אנחנו ממליצים על בארה ופורטו דה בארה. שתהיו במרחק הליכה מהקרנבל המרכזי. 
לא לישון בשום פנים ואופן במרכז העיר, לא אזור טוב בכלל. 
שכונת ויטוריה היוקרתית יקרה פצצות אבל בטוחה, ככה גם אונדינה אבל שתיהן פחות נוחות מבחינת סופרים, מסעדות וקרבה לקרנבל.
בפלוריניו יש המון הוסטלים במחירים אטרקטיביים, אבל קחו בחשבון שתהיו המון זמן בדרכים בערב, וגם יעלה הרבה כסף המוניות. אז הזול עכשיו יצא יקר אחר כך.
• לא משנה איפה אתם בוחרים לישון, אם בחרתם בדירה חשוב שתשכירו דרך מישהו שידאג לכם גם בזמן הקרנבל. זיכרו שהדירות האלה במשך השנה מאכלסות פחות אנשים מכמה שאתם הולכים להיות בהן ויכולות לקרות תקלות (נגמר הגז, סתימות וכו׳).

נקודות חשובות לסלבדור 
• במשך היום מבלים בחוף (שנמצא בפורטו דה באהה).
• לישון קרוב לחוף ואז נחים שם ביום. 
• לא לרדת לחוף הים בחושך בשום אופן, גם לא כדי להשתין או לגלגל שאכטה, הסיפורים הגרועים ביותר קורים ככה בדיוק.
• בזמן הקרנבל עדיף להסתובב בקבוצות
• ממליצים לא לקחת איתכם כלום מלבד קצת כסף לקרנבל, זה למה לאף אחד אין באמת תמונות משם...

1 הערה

מירב

באיזה תאריך הקרנבל בסלבדור 2023

השאירו תגובה

תגובתך תשלח לאישור טרם הפירסום